tiskové zprávy

26.05.2011

"Hokejové stránky" značky Ceresit zaregistrovaly během jara přes milion návštěv

1 576 000 branek padlo během hokejového MS na Slovensku na pojedfandit.cz

Značka stavební chemie Ceresit pokračovala v oficiálním sponzoringu MS v hokeji i na letošním šampionátu na Slovensku (29. dubna–15. května 2011 v Bratislavě a v Košicich). Sponzoring posledních dvou hokejových mistrovství světa se u obchodních partnerů i zákazníků setkal s velkým ohlasem a i proto se v duchu hokeje nesla i letošní jarní marketingová kampaň Ceresit. Od 28. února do konce dubna probíhala spotřebitelská soutěž s mottem "Pojeď fandit i Ty!", začátkem dubna odstartovala TV kampaň na podporu prodeje spárovacích hmot a silikonů Ceresit s recepturou MicroProtect, kterou v květnu u vybraných zápasů hokejového mistrovství vystřídal speciální TV spot s lepidly na obklady a dlažbu Ceresit CM v rolích hokejových hráčů. K výraznému zviditelnění značky Ceresit přispěla i prezentace na mantinelech a střídačkách hokejových stadionů v Bratislavě a Košicích. Celou jarní kampaň propojoval webový portál www.pojedfandit.cz, který se v průběhu března až května setkal u široké veřejnosti s mimořádnou odezvou.

Zatímco v roce 2009 byly informace spojené s hokejem součástí oficiálních www stránek ceresit.cz, v loňském roce už byl spuštěn specializovaný portál pojedfandit.cz, který hned v prvním roce zaznamenal 175.000 návštěv. Letos se portál významně obsahově rozrostl – návštěvníci tady v první fázi (od 28.2. do 24.4.) našli informace o samotné spotřebitelské soutěži, ve druhé fázi (od 25.4. do 16.5.) pak vše podstatné k MS v ledním hokeji – program, výsledky, články, praktické informace k návštěvě zápasů, ale i velkou porci zábavy navíc. Nechyběla anketa, hokejové kvízy či flash verze hokejové hry – střelba na vybraného brankáře hrajícího na MS přilákala více jak 90 000 hráčů, kteří vstřelili 1 576 000 branek. Ve facebookové skupině bylo 2 700 fanoušků, kteří se aktivně podíleli na tvorbě obsahu. Hokeji byly věnovány i wallpapery a spořiče obrazovky na stránkách hokej2011.cz, které si stáhlo přes 20 000 osob, po skončení samotné spotřebitelské soutěže a před začátkem samotného MS se na webu úspěšně rozběhla i Ceresit liga s 8 000 zaregistrovaných hráčů, která dala v průběhu 4 hracích kol šanci na zajímavé výhry (hokejové dresy, fandící šály, samolepky na tvář, řechtačky a trumpetky) i těm, kdo neuspěli v jarní spotřebitelské soutěži. Návštěvnicky atraktivní byla i možnost "Buďte na titulce novin Góól", kde se každý mohl po vložení své fotografie stát hokejovou hvězdou a titulní stránku novin pak poslat svým přátelům mailem nebo prostřednictvim facebooku – hokejovou "star" se tak díky těmto stránkám stalo téměř 5 000 fanoušků hokeje. To vše se pozitivně odrazilo i na návštěvnosti stránek, které během března až května zaznamenaly přes 1 000 000 návštěv!

Celý projekt hokej2011.cz realizovala společnost Giant interactive s.r.o. Praha, která pro Henkel dlouhodobě připravuje on-line výstupy a další komunikační aktivity na internetu a facebooku. "Za vysokou návštěvnost vděčíme samozřejmě propracovanému obsahu, který kombinoval podrobné a věcné informace o hokeji se zábavou a hrami, významně se však na tomto úspěchu podílela i dobrá propagace portálu a SEO optimalizace stránek. Stránky pojedfandit.cz byly marketingově podporovány v průběhu března a dubna v tisku a na vybraných webových portálech, cílených na zákazníky stavební chemie Ceresit, bannery byly umístěny i na dalších produktových www stránkách a korporátních stránkách Henkel ČR. Téměř 90% návštěvníků však přišlo z vyhledávačů Google a Seznam a tady jsme u klíčových frází jako "ms v hokeji 2011" a dalších díky SEO obsazovali v drtivě většině 1. místa v neplacených výsledcích vyhledávání.", uvedl Patrik Bajer z Giant interactive.

David Krčka, senior brand manager značky Ceresit, k úspěchu celého projektu poznamenal: "Značka stavební chemie Ceresit je známá a těší se dobré pověsti u stavebních profesionálů a naším cílem bylo a je její renomé posilovat i u koncových zákazníků. Partnerství firmy Henkel a mezinárodní hokejové federace IIHF při hokejových šampionátech včetně toho posledního na Slovensku je jedním z klíčových prostředků při naplňování našich obchodních a marketingových cílů a proto jsme spojení "Ceresit a hokej" promítli do všech jarních komunikačních aktivit. Internetovým stránkám jsme po loňské premiéře věnovali velkou pozornost a očekávali jsme proti roku 2010 výrazný růst návštěvnosti, reálná čísla však vysoko překonala naše očekávání. Jsme samozřejmě rádi a doufám, že stejnou radost si během května užili všichni, kteří se hokejem bavili nejen na stadionech a u televizních obrazovek, ale i na našich www stránkách a sociálních sítích."


Adresa

Giant interactive s.r.o.
Thámova 681/32
186 00 Praha 8 – Karlín

Kontakt

T: 222 311 533
M: 602 818 858
E: info@giant.cz

Twitter

 
@giant.cz
 

Prezentace SEO.CZ

Nabídku SEO a správy PPC naleznete na našem specializovaném webu.